Osiedle - Warszawa Krasnowolska

Osiedle Krasnowolska to kameralny zespół 6 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, zlokalizowany w otoczeniu zieleni i zabudowy rezydencjonalnej, przy spokojnej ulicy na warszawskim Ursynowie. Wszystkie domy posiadają przynależne ogródki oraz poszukiwane przez Klientów garaże dwustanowiskowe.

Lokalizacja

Bardzo atrakcyjna, a jednocześnie spokojna i przyjazna do życia część Ursynowa, w której przyszli mieszkańcy Osiedla będą mogli łączyć komfort życia codziennego z wygodnym dojazdem do miejsc pracy oraz nauki. Osiedle położone będzie w trzeciej linii zabudowy od ulicy Krasnowolskiej, przy kameralnej drodze wewnętrznej do wyłącznego użytku mieszkańców i najbliższych sąsiadów, w otoczeniu zieleni i zabudowy rezydencjonalnej. Bezpośrednio przy ul. Krasnowolskiej (w odległości ok. 150 metrów od Osiedla) funkcjonuje przystanek autobusowy linii 239, którą w niespełna 10 minut dojechać można do stacji Metra Stokłosy. Jeszcze większe możliwości dojazdu oferują przystanki autobusowe zlokalizowane wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej, ul. Puławskiej, które są obsługiwane przez 6 linii dziennych, kursujących ze wzmożoną częstotliwością w godzinach szczytu oraz jedną linię nocną.
Atutem dla zmotoryzowanych jest również szybki dostęp do Południowej Obwodnicy Warszawy, a w przyszłości do trasy S7 Warszawa-Grójec (tzw. Puławska – bis). Lokalizacja osiedla gwarantuje bezproblemowy dostęp do infrastruktury miejskiej, sklepów i usług, placówek oświatowych, opieki medycznej przy równoczesnym zapewnieniu spokojnych warunków życia z dala od zgiełku miasta.

Otoczenie

Osiedle Krasnowolska powstanie w sąsiedztwie nieuciążliwej zabudowy jednorodzinnej o charakterze rezydencjonalnym, wśród zieleni i ciszy, a jednocześnie w optymalnej odległości od głównych ciągów komunikacyjnych. W okolicy inwestycji działają placówki oświatowe, w tym prywatne i państwowe przedszkola oraz szkoły podstawowe. Renomowana Szkoła Podstawowa nr 100 im. płk. Francesco Nullo przy ul. Tanecznej znajduje się w zasięgu codziennego spaceru, w odległości ok. 600 metrów od terenu inwestycji. Przy ul. Tanecznej funkcjonuje również Przedszkole Publiczne. Pobliski Dzielnicowy Dom Kultury przy ul. Kajakowej oferuje zajęcia edukacyjne, kulturalne oraz sportowe zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
W niewielkiej odległości funkcjonują również rozmaite punkty opieki zdrowotne: placówki publiczne - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz Ursynowskie Dzienne Centrum Zabiegowe przy ul. Kajakowej (2,5km) oraz prywatne - Centrum Medyczne ENEL-MED (1km), Szpital LUX-MED (1,5km), czy też Przychodnia Lekarska nOvum (1km).
Kompleksowe zakupy mieszkańcy okolicy mogą wykonać m.in. w Centrum Handlowym Ursynów zlokalizowanym po drugiej stronie ul. Puławskiej (przy ul. Płaskowickiej), gdzie funkcjonują m. in.: Auchan, OBI, GO Sport, klub fitness Calypso, RTV EURO AGD oraz stacje benzynowe.
Spośród wciąż rozwijającej się oferty gastronomicznej wzdłuż ul. Puławskiej odwiedzić można restauracje Puławska Residence, Siwy Dym, American House, Sphinx, McDonald’s. Na uwagę zasługuje również oferta gastronomiczna restauracji skupionych w najbliższym sąsiedztwie al. Komisji Edukacji Narodowej.

Rekreacja

Mieszkańcy zielonej części Dzielnicy Ursynów mogą korzystać nie tylko z sąsiedztwa przyrody, lecz również z bogatej infrastruktury rekreacyjnej. Aktywne spędzanie czasu umożliwia szczególnie rozwinięta sieć ścieżek rowerowych i siłowni plenerowych. Bezpieczne trasy dla rowerzystów z licznymi stacjami rowerów miejskich Veturilo pozwalają zarówno na organizowanie dłuższych wypraw np. do Lasu Kabackiego, jak i spontanicznych krótkich przejazdów, stanowiących ekologiczną alternatywę dla innych środków komunikacji.
Mieszkańcy mogą budować kondycję fizyczną na siłowniach, w klubach fitness (np. Calypso Fitness Club przy Puławskiej 427), w kompleksie sportowym przy ul. Hirszfelda (basen, hale sportowa, itp.), a także na bieżniach, boiskach do koszykówki, piłki nożnej siatkówki, czy na kortach tenisowych (kompleks Silva Sport).

Bezpieczeństwo i integracja społeczna

Układ osiedla zagwarantuje przyszłym mieszkańcom bezpieczną, zamkniętą przestrzeń kameralnego zespołu domów jednorodzinnych. Dojazd do osiedla odbywać się będzie drogą wewnętrzną od ulicy Krasnowolskiej. Jednocześnie ciąg pieszo-jezdny wraz z otwartą przestrzenią ogródków przed domami stworzą przestronny zielony teren od frontu budynków, co da możliwość swobodnego korzystania z części wspólnych osiedla, integracji mieszkańców. Położenie osiedla w bezpiecznej odległości od drogi publicznej, w połączeniu z jego zewnętrznym ogrodzeniem i otwartym terenem od frontu budynków zapewni możliwość swobodnych wspólnych zabaw dla dzieci.

Projekt

Osiedle Krasnowolska to projekt autorstwa renomowanej Pracowni Architektonicznej MAZM, wykonany na zlecenie firmy Dream Houses Development Sp. z o.o. . Na inwestycję składa się 6 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w dwóch szeregach po 3 segmenty. Budynki ułożone są w orientacji północ-południe, dając możliwość wyboru stron świata i ekspozycji salonu w zależności od preferencji dotyczących nasłonecznienia. Z myślą o funkcjonalności oraz w trosce o komfort życia mieszkańców w założenia projektu włączono praktyczne, sprawdzone rozwiązania techniczne, przestrzenne i architektoniczne, zebrane przez Dream Houses Development w toku kilkuletnich doświadczeń z realizacji dotychczasowych inwestycji.

Wnętrze każdego z 6 budynków podzielono funkcjonalnie w bardzo prosty sposób, wydzielając przestronną strefę dzienną z wyjściem do ogrodu na parterze oraz strefę prywatną domowników na piętrze. W segmentach skrajnych do dyspozycji mieszkańców będzie również poddasze użytkowe, dające możliwość organizacji przestrzeni gospodarczej (łazienka, pralnia, suszarnia, garderoba, itp.) lub gościnnej (dodatkowe sypialnie oraz łazienki), a w segmentach środkowych – poddasze nieużytkowe do własnej aranżacji.

Elewacja budynku została zaprojektowana tak, aby nadać osiedlu elegancki i ponadczasowy charakter. Tradycyjną bryłę budynku wzbogacono detalami takimi jak wykończenia z cegły klinkierowej, czy białe obramowania okien, dzięki czemu uzyskano efekt klasycznej i stonowanej architektury. Idealnym dopełnieniem dla proponowanej estetyki i funkcjonalności będzie półotwarta przestrzeń frontowych ogródków, która stworzy spójną zieloną wizytówkę całego osiedla oraz zapewni poczucie otwartości i przestronności.

Wysoka jakość wykonania, energooszczędne technologie

Budynki zostaną oddane Klientom w standardzie deweloperskim, realizowanym w tradycyjnej, sprawdzonej technologii, z solidną izolacją termiczną, dbałością o detale i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów od renomowanych producentów (np. Purmo lub Brugmann, Fakro, Roben lub Braas, Junkers/Bosch, etc.). Standard wykończenia obejmuje szereg rozwiązań na bardzo dobrym poziomie deweloperskim, w tym m.in. okna trzyszybowe, automatyczną bramę garażową, drzwi o podwyższonej odporności na włamanie, drzwi przeciwpożarowe do garażu, wysokiej klasy materiały elewacyjne, okna dachowe, wykończenie poddasza użytkowego płytami gipsowo-kartonowymi, ogrzewanie podłogowe i grzejniki drabinkowe we wszystkich łazienkach. Budynki będą posiadały komplet przyłączy mediów z sieci miejskiej (woda, kanalizacja, prąd, gaz), a całe osiedle zostanie zagospodarowane zielenią i ogrodzone od zewnątrz, jak również pomiędzy budynkami w części ogrodowej. Prace budowlane realizowane będą przez sprawdzonych, wyspecjalizowanych wykonawców branżowych, z którymi firma Dream Houses Development współpracowała przy wcześniejszych inwestycjach realizowanych na warszawskim Ursynowie przy ul. Wodzirejów, Rajskich Ptaków, Bekasów, Wyczółki, Ludwinowskiej oraz na Ochocie przy ul. Włodarzewskiej.

Indywidualne podejście

W trosce o zadowolenie przyszłych Właścicieli domu dajemy możliwość modyfikacji standardu deweloperskiego wewnątrz budynku zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Na odpowiednim etapie prowadzonych prac możliwe są zmiany układu ścian działowych, indywidualne rozmieszczenie lub rozbudowa instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, czy też instalacja dodatkowych elementów takich jak np. rolety okienne, odkurzacz centralny, czy rekuperacja. Jednocześnie troszczymy się o zachowanie spójnego wyglądu i jednolitej estetyki zewnętrznej budynków w ramach całego osiedla. Szczególną uwagę zwracamy na wdrażanie ustalonych zmian lokatorskich zgodnie z założonym harmonogramem całej budowy. Wierzymy, że nasze doświadczenie i możliwości wykonawcze oraz Państwa pomysły pozwolą stworzyć funkcjonalną i dobrze urządzoną przestrzeń, spełniającą potrzeby całej rodziny.

Kompleksowa obsługa

Zapewniamy pomoc w realizacji marzeń o nowym domu od momentu zakupu aż do przeprowadzki.

-> Pomagamy w pozyskaniu optymalnego finansowania inwestycji, współpracując z doświadczonym doradcą finansowym;
-> Wykorzystując nasze dotychczasowe doświadczenia proponujemy sprawdzone rozwiązania;
-> Koordynujemy wprowadzanie modyfikacji standardu wykończenia wewnątrz budynku, dbając przy tym o zachowanie założonego harmonogramu budowy i terminu ukończenia inwestycji;
-> Służymy kontaktami do sprawdzonych firm zajmujących się pracami wykończeniowymi.