Osiedle - Warszawa Ludwinowska

Osiedle Ludwinowska to zespół nowoczesnych segmentów jednorodzinnych w doskonale skomunikowanej i szybko rozwijającej się zielonej części warszawskiego Ursynowa. W siedmiu etapach realizujemy łącznie 60 segmentów w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej. Ich podstawowy metraż użytkowy wynosi od 127 do 174 m2 na dwóch kondygnacjach wraz z garażem, z możliwością własnej aranżacji przez Klienta dodatkowo od 40 do 51 m2 strychu nieużytkowego nad segmentem. Uwzględniając całe powierzchnie pod skosami, możliwy metraż po podłodze każdego segmentu wraz z garażem i strychem to aż 190 do 257 m2, co stwarza ogromne możliwości urządzenia domu zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Każdy z segmentów posiada przynależny ogródek oraz dwa miejsca postojowe, w tym jedno w garażu, a część z nich także balkony. Budowa etapów I oraz II zakończyła się w 2020 roku. Kolejne etapy budowy zakończą się zgodnie z poniższym harmonogramem:
- budowa III etapu w II kwartale 2021r.,
- budowa IV etapu w I kwartale 2022r.,
- budowa V etapu w II kwartale 2022r.,
- budowa VI i VII etapu w IV kwartale 2022r. (przeniesienie własności w 2023).


Lokalizacja

Położenie Osiedla w dynamicznie rozwijającej się części Ursynowa, z bogatą infrastrukturą komunikacyjną i społeczną zapewni przyszłym mieszkańcom wygodę codziennego życia i komfort odpoczynku. Dojazd do innych dzielnic Stolicy, a jednocześnie wygodę wyjazdu z miasta umożliwia przede wszystkim ulica Puławska (ok. 650m), ale również bliskość Południowej Obwodnicy Warszawy (ok. 500m), a w perspektywie najbliższych lat także trasy S7 Warszawa-Grójec (tzw. Puławska-bis). Jako alternatywa dla ul. Puławskiej, bezkolizyjny przejazd w kierunku Mokotowa nad trasą Południowej Obwodnicy Warszawy zapewnia wiadukt nad obwodnicą Warszawy przy pobliskiej ul. Kujawiaka. Optymalna odległość tych tras od Osiedla Ludwinowska pozwala na sprawną komunikację, równocześnie gwarantując mieszkańcom spokój, sąsiedztwo nieuciążliwej zabudowy jednorodzinnej oraz terenów zielonych. Położenie ulicy Ludwinowskiej zapewnia również korzystny dostęp do komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek autobusowy przy ul. Puławskiej jest obsługiwany przez 6 linii dziennych, kursujących ze wzmożoną częstotliwością w godzinach szczytu oraz jedną linię nocną. Z przystanku „Bogatki 02” pasażerowie komunikacji miejskiej mogą dotrzeć do stacji Metro Wilanowska w zaledwie 13 minut.
W okolicy inwestycji działają liczne placówki oświatowe, w tym prywatne i państwowe przedszkola oraz szkoły podstawowe. Na szczególną uwagę zasługuje renomowana Szkoła Podstawowa nr 100 im. płk. Francesco Nullo przy ul. Tanecznej oraz budowane przy tej samej ulicy Przedszkole Publiczne, a także publiczna szkoła podstawowa przy ul. Kajakowej. Bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i kulturalnych ofertuje pobliski Dzielnicowy Dom Kultury przy ul. Kajakowej. Najbliższy kościół oddalony jest o ok. 1,5km. Atutem jest również bliska odległość do punktów opieki zdrowotnej – zarówno do publicznej przychodni i szpitala przy ul. Kajakowej, jak i do placówek prywatnych: Centrum Medyczne ENEL-MED (1,5km), Szpital LUX-MED Puławska (1,3km), apteka (550m), czy Przychodnia Lekarska nOvum (2,5km). Możliwość zrobienia kompleksowych zakupów daje m.in. Centrum Handlowe Ursynów (Auchan, OBI, Intersport, klub fitness Calypso, RTV EURO AGD oraz 2 stacje benzynowe), jak również pobliskie sklepy Lidl i Selgros.
Spośród oferty gastronomicznej, wzdłuż ul. Puławskiej odwiedzić można m.in. takie miejsca jak Puławska Residence, Restauracje Siwy Dym, American House, Sphinx, KFC, McDonalds, Blikle, itp. Alternatywą może być również oferta gastronomiczna restauracji skupionych w najbliższym sąsiedztwie al. Komisji Edukacji Narodowej.

Otoczenie

Najbliższe otoczenie Osiedla to przede wszystkim kameralna zabudowa jednorodzinna zlokalizowana przy drodze o niskim natężeniu ruchu. Okolica ul. Ludwinowskiej to dynamicznie rozwijająca się, a jednocześnie wciąż zielona przestrzeń, która gwarantuje mieszkańcom komfortowe warunki życia. Codzienny dostęp do infrastruktury miejskiej, sklepów i usług, placówek oświatowych czy opieki medycznej w tej części Warszawy z powodzeniem można łączyć ze spokojnymi warunkami życia z dala od zgiełku miasta.

Rekreacja

Mieszkańcy zielonej części Dzielnicy Ursynów mogą korzystać nie tylko z sąsiedztwa przyrody, lecz również z bogatej infrastruktury rekreacyjnej. Aktywne spędzanie czasu umożliwia szczególnie rozwinięta sieć ścieżek rowerowych i siłowni plenerowych. Bezpieczne trasy dla rowerzystów z licznymi stacjami rowerów miejskich Veturilo pozwalają zarówno na organizowanie dłuższych wypraw np. do Lasu Kabackiego, jak i spontanicznych krótkich przejazdów, stanowiących ekologiczną alternatywę dla innych środków komunikacji.
Mieszkańcy mogą budować kondycję fizyczną na siłowniach, w klubach fitness (np. Calypso Fitness Club przy Puławskiej 427), w kompleksie sportowym przy ul. Hirszfelda (basen, hale sportowa, itp.), a także na bieżniach, boiskach do koszykówki, piłki nożnej siatkówki, czy na kortach tenisowych (kompleks Silva Sport).

Projekt

Osiedle Ludwinowska jest trzecim projektem Pracowni Architektoniczno-Konstrukcyjnej A2 przygotowanym dla Dream Houses Development Sp. z o.o. Ze względu na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania Klientów, projekt składa się z segmentów o różnej powierzchni, ekspozycji oraz funkcjonalności. Ich metraż użytkowy rozpoczyna się od 127 m2, z możliwością powiększenia o ok. 40 m2 poddasza nieużytkowego do własnej aranżacji (z uwzględnieniem skosów). Natomiast mierząc po podłodze, już najmniejsze segmenty w ofercie oferują łącznie ponad 190 m2 powierzchni do wykorzystania.
Docelowo cały projekt Osiedle Ludwinowska będzie obejmował kilkadziesiąt segmentów jednorodzinnych, realizowanych w kilku niezależnych od siebie etapach. Jednocześnie sposób organizacji budowy kolejnych części zapewni bezpieczeństwo i spokój mieszkańców już od pierwszego etapu.
Wszystkie segmenty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalną organizację przestrzeni przyszłych mieszkańców. Na parterze projekt zakłada część dzienną – kuchnię, jadalnię wraz z salonem, łazienką oraz przedsionek i kotłownię. Na piętrze wydzielono strefę prywatną dla rodzin - znajdują się tam 3 sypialnie oraz łazienki (w tym oddzielna łazienka dla głównej sypialni małżeńskiej). Dodatkowo do dyspozycji przyszłych właścicieli pozostaje przestrzeń poddasza nieużytkowego do własnej adaptacji. Każdy segment posiada miejsce w garażu oraz drugie miejsce postojowe przed budynkiem.
Poza rozwiązaniami wewnątrz budynków na uwagę zasługuje również harmonijne połączenie nowoczesnej architektury i sprawdzonej, tradycyjnej technologii budowlanej. Projekt jest utrzymany w eleganckiej i stonowanej kolorystyce – bieli, antracycie i odcieniach szarości. Zastosowane na elewacjach detale nie tylko wyróżniają projekt na tle innych inwestycji, ale też zapewniają spójny charakter całego Osiedla. Proste i ponadczasowe elementy dekoracyjne, takie jak geometryczne nacięcia i inne detale elewacyjne, zdobią bryłę budynków, będąc ich naturalnym dopełnieniem.
Zgodnie z filozofią Dream Houses Development Sp. z o.o. projekt zostanie wykonany z dbałością o detale, z materiałów wysokiej jakości.
Droga wewnętrzna z dostępem docelowo do dwóch ulic publicznych (ul. Ludwinowskiej i Gawota) zapewni łatwy dojazd oraz doskonałą komunikację na terenie Osiedla. Ogródki przed domami, dzięki zagospodarowaniu nasadzeniami oraz elementami małej architektury, stworzą spójną zielona wizytówkę segmentów, a półotwarty zielony teren od frontu budynków da wrażenie otwartości i przestronności. Do dyspozycji mieszkańców przekażemy starannie zagospodarowaną przestrzeń, która uwzględnia potrzebę zachowania odrębności i prywatności, ale też umożliwi swobodne korzystanie z części wspólnych, tworząc przyjazne, tętniące życiem Osiedle.

Wysoka jakość wykonania, energooszczędne technologie

Budynki zostaną oddane Klientom w standardzie deweloperskim, realizowanym w tradycyjnej, sprawdzonej technologii, z solidną izolacją termiczną i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów od renomowanych producentów. Standard wykończenia obejmuje szereg rozwiązań znacznie wykraczających poza podstawowy poziom deweloperski, w tym m.in. okna trzyszybowe, automatyczną bramę garażową, drzwi o podwyższonej odporności na włamanie, drzwi techniczne do garażu, dwa okna dachowe w każdym segmencie, pełen zestaw grzewczy (kocioł gazowy + zasobnik ciepłej wody + regulator pokojowy), ogrzewanie podłogowe i drabinkowe we wszystkich łazienkach oraz tradycyjne ogrzewanie pozostałych pomieszczeń. Budynki będą posiadały komplet przyłączy mediów z sieci miejskiej (woda, kanalizacja, prąd, gaz) oraz instalacji wewnętrznych, a całe osiedle zostanie zagospodarowane zielenią. Prace budowlane realizowane będą przez sprawdzonych, wyspecjalizowanych wykonawców branżowych, z którymi Firma Dream Houses Development współpracowała przy wcześniejszych inwestycjach realizowanych na warszawskim Ursynowie czy Ochocie przy ul. Wodzirejów, Rajskich Ptaków, Bekasów, Wyczółki oraz Włodarzewskiej.

Indywidualne podejście

W trosce o zadowolenie przyszłych Właścicieli domu dajemy możliwość modyfikacji standardu deweloperskiego wewnątrz segmentu zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami, w ramach pakietów rozwiązań znajdujących się w naszej ofercie. Jednocześnie troszczymy się o zachowanie spójnego wyglądu i jednolitej estetyki budynków w ramach całego osiedla. Szczególną uwagę zwracamy na wdrażanie ustalonych zmian lokatorskich zgodnie z założonym harmonogramem całej budowy.

Kompleksowa obsługa

Zapewniamy pomoc w realizacji marzeń o nowym domu od momentu zakupu aż do przeprowadzki:

-> Pomagamy w pozyskaniu optymalnego finansowania inwestycji, współpracując z doświadczonym doradcą finansowym,
-> Wykorzystując nasze dotychczasowe doświadczenia proponujemy sprawdzone rozwiązania,
-> Koordynujemy wprowadzanie modyfikacji standardu wewnątrz budynku,
-> Służymy kontaktami do sprawdzonych firm zajmujących się pracami wykończeniowymi.